Haber Detayı
28 Ağustos 2013 - Çarşamba 10:09
 
Bahçeli, Günaydın’ın adaylığını açıklayacak mı?
Isparta siyasetinde gözler 30 Ağustos’a çevrildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı yeniden aday gösterip göstermeyeceği tartışılırken, MHP İl Başkanı İsa Yalçın konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.
SİYASET Haberi
Bahçeli, Günaydın’ın adaylığını açıklayacak mı?

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Ağustos Cuma günü Belediye tarafından düzenlenen açılışlara katılmak üzere Isparta’ya gelecek. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ziyareti öncesi İl Başkanı İsa Yalçın, Kanal 32 Haber’e önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin Isparta ziyareti üzerinden iktidara yüklenen MHP İl Başkanı Yalçın, “iktidar, başbakan yardımcılarının ve bakanların gelişini şova dönüştürüyor” dedi.

Bakanların Isparta’ya hediye ettikleri herhangi bir çalışmanın olmadığına dikkat çeken MHP İl Başkanı Yalçın, “Sayın genel başkanımız 30 ağustos tarihinde daha önceden programlandığı gibi Isparta da yapılan hizmetlerin açılışlarını yapmak üzere ilimize geleceklerdir. Genel başkanımızın Isparta ziyaretleri değerli hemşerilerimizin de bildiği gibi sık sık olmaktadır, son 2 yılda 4 defa ilimize gelerek Isparta ya ve Ispartalı hemşerilerimize olan samimiyetini ortaya koymuştur. Cuma günü yapılacak olan programlara bütün Ispartalı hemşerilerimizi de bekliyoruz. Sayın genel başkanımız da Isparta ya geldiklerinde buradaki çalışmalarla ilgili ve bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunacaktır. Devlet büyüklerimizin ilimize gelmiş olması her zaman bizleri memnun etmektedir. Sayın genel başkanımız da bizleri bu noktada hiçbir zaman mahcup etmemiş, bizim bütün davetlerimizde ilimize gelerek ilimizin sorunlarını dinlemiş ve sonrasında da yapılacak olanlarla ilgili gereken desteği her zaman vermiştir. İktidar partisi bunu zaman zaman şov haline dönüştürerek yapmaktadır. Biliyorsunuz arka arkaya haftalık bakanlar, bakan yardımcılarıyla ve başbakan yardımcılarıyla ilimize ziyaretler programlandı. Biz de sayın misafirlerimizi büyük bir heyecanla karşıladık ve verdikleri taahhütleri, konuşmaları dikkatli dinledik ama şu ana kadar iktidar partisi mensuplarının yapmış olduğu ziyaretlerden Isparta ya kazandırılan bir çivi dahi yoktur. Buna hemşerilerimizin dikkatini çekmek istiyorum. Tabi ki devlet büyüklerinin ilimizde ağırlanması önemlidir ama illa ki gelişinde iz bırakacak bir şey beklemek bir Ispartalı olarak bizim de hakkımızdır. İktidar partisinin yapmış olduğu programlarda gelen cumhuriyet hükümetinin bakanlarında maalesef Isparta ya, Ispartalı hemşerilerimize kazandırdıkları bırakıp gittikleri veya sonradan Isparta ya hediye ettikleri herhangi bir çalışma, bir hizmet olmamıştır ama bizim programlarımızın hepsinde Isparta da önemli hizmetlerin açılışları yapılmış, gelecekle ilgili önemli çalışmalar yapılmıştır. Yani Ispartalı hemşerilerimize mutlaka kazanımla sonuçlanmış ziyaretler yapmaktayız” şeklinde konuştu.

*** Bahçeli adayı açıklayacak mı?

Bahçeli’nin ziyareti öncesi Isparta kamuoyunda en çok tartışılan konu ise Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın adaylığı. Konu MHP il Başkanı Yalçın’ın da gündemindeydi. İsa Yalçın, “Sayın genel başkanımızın Isparta programında şu andaki taslağa göre saat 16da ilimizde olacaklar ve akşam program tamamlandıktan sonra tahminen saat 22.30 civarında da ilimizden ayrılacaklar. Genel başkanımızın şu andaki programında ziyaretler açılışlar var: Bunun dışında yapılacak olan toplantılarda genel başkanımızın hangi konulara değineceği konusunda bizim bir bilgimiz şu anda yok, takdir her zaman kendilerinindir ama Isparta ya geldiği zaman da çok önemli mesajlar vereceğini de tahmin ediyoruz bu konuyla ilgili.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta, siyasetinde, gözler, 30, Ağustos’a, çevrildi, MHP, Genel, Başkanı, Devl
Yorumlar
Haber Yazılımı