Haber Detayı
04 Eylül 2013 - Çarşamba 10:58
 
Ücretli otopark kaldırılıyor mu
Isparta’nın bazı cadde ve sokaklarında uygulanan ücretli otopark Belediye Meclisinde tartışmalara yol açtı. Belediye ile firma arasındaki sözleşmenin uzatıldığını iddia eden AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Tanışman ile Belediye Başkan Vekili Orhan Eren arasında tartışma yaşandı. Belediye Başkan Vekili Eren, ücretli otopark uygulamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNCEL Haberi
Ücretli otopark kaldırılıyor mu

Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında gündem Isparta’nın bazı cadde ve sokaklarında uygulanan ücretli otopark oldu. Mecliste konuyu gündeme getiren AK Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Tanışman ile Belediye Başkan Vekili Orhan Eren arasında tartışma yaşandı.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tanışman, ücretli otopark uygulamasının 16 Eylül’de sona erip ermeyeceğini sordu. Tanışman, “Başkanın otoparklar ayın 16sında kalkıyor diye bir yazısı çıkmış gazetede. Ertesi günde otoparkların işletme sahibi ‘Ben burayı 3 yıllık tuttum. İşimiz devam ediyor ve devam edecek’ demiş. Dün burada konuşurken bu iş bitti tarzında söylediniz burada hangisi geçerli? Bu iş kalkacak mı?” diye konuştu.

6 Ağustos’ta yapılan Encümen toplantısında ücretli otopark uygulamasının 11 Eylül’de bitirileceğine dair karar alındığını belirten Belediye Başkan Vekili Eren, “Sözleşmenin yenilenmemesi için oy birliğiyle bir karar alınmıştır” diye konuştu. Eren konuşmasına şöyle devam etti: “Encümen kararını okuyorum sizlere 6\8\2013 tarihinde alınan encümen kararı: şehir merkezinde bulunan şartnamede belirtilen cadde ve sokaklardaki otopark yerleri 5393 sayılı kanunun 15\E bendi gereğince otopark olarak kullanılması için geçici süreli otopark Gökhan Gültekin’e yıllık 430 bin TL ile 1 yıllığına kiraya verilmiş olup durumun encümenimizce tetkikinde şehir merkezinde bulunan, şartnamede belirtilen cadde ve sokaklardaki otopark ihalelerinin yer teslimi olan 11\9\2013 tarihinde kira sözleşmesi sona ermektedir. Şartnamenin 15. maddesinin uygulanmasına ve sözleşmenin yenilenmemesine oy birliğince karar verilmiştir.”
Bu açıklamaların ardından Eren ile Tanışman arasında tartışma yaşandı.

12 Ağustos’ta da Belediye Başkan Yardımcısı Recep Erdem imzalı ücretli otoparkın müstecirine bir yazı gönderildiğini ifade eden Orhan Eren, “Yazıda müstecire 11 Eylül mesai bitiminde ücretli otopark uygulamasını sonlandırması istenmiştir” dedi.

Tanışman, ücretli otopark uygulamasının sözleşmesini istedi. Belediye Başkan Vekili Eren de yazılı bir dilekçeyle başvurmasını istedi. Daha sonra iki isim arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta’nın, bazı, cadde, sokaklarında, uygulanan, ücretli, otopark, Belediye, M
Yorumlar
Haber Yazılımı